Sport   »   Aktualności   »   ME: Polska rozgromiła Szwecję!

ME: Polska rozgromiła Szwecję!

2014.01.21//  P. Rączka
W meczu drugiej rundy mistrzostw Europy w Danii piłkarze ręczni reprezentacji Polski pokonali 35:25 Szwecję. Jeżeli w środę Biało-Czerwoni wygrają z Chorwacją, zagrają w półfinale! Spotkanie z reprezentacją Trzech Koron nie rozpoczęło się najlepiej dla nas. Szybko straciliśmy trzy gole i przez dłuższy czas nie byliśmy w stanie odrobić straty. Po kwadransie rywalizacji nas zawodnicy zaczęli łapać właściwy rytm i ku zaskoczeniu z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej.

Patrząc na pierwsze minuty, nikt chyba nie wierzył w to, że pierwszą połowę zakończymy zwycięstwem 15:12. Po zmianie stron fenomenalnie w bramce prezentował się Piotr Wyszomirski, który bronił niemal wszystko co leciało w jego stronę! Nie zawodzili również gracze ofensywni, którzy szybko wypracowali przewagę ponad dziesięciu punktów! Rywale byli bezradni i pozostawała im tylko bezradna próba zmniejsza strat, przed końcem.

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Krzysztof Lijewski (7), Jakub Łucak (5), Adam Wiśniewski (3), Mariusz Jurkiewicz (3), Karol Bielecki (3), Patryk Kuchczyński (3), Kamil Syprzak (3), Bartłomiej Jaszka (3), Bartosz Jurecki (2), Michał Szyba (2), Michał Jurecki (1), Przemysław Krajewski (1), Piotr Chrapkowski, Piotr Grabaczyk.