Sport   »   Siatkówka   »   ME: Polska wygrała ze Słowacją

Siatkówka

ME: Polska wygrała ze Słowacją

2013.09.22//  P. Rączka
Reprezentacja polskich siatkarzy pokonała 3:1 (26:24, 20:25, 25:19, 25:22) Słowaków i w meczu barażowym o prawo gry w ćwierćfinale na mistrzostwach Europy zmierzy się we wtorek z Bułgarią. Spotkanie to miało bardzo ważne znaczenie dla końcowego układu w tabeli w fazie grupowej. W przypadku porażki Biało-Czerwoni spotkaliby się z faworytami do końcowego triumfu – Rosjanami. Jeśli nasi zawodnicy odniosą zwycięstwo w następnym meczu to w ćwierćfinale zagrają ze zwycięzcą grupy D – Niemcami.

Już pierwszy set pokazał, że nie będzie to łatwy mecz dla podopiecznych Andrea Anastasiego. Pomimo kilkupunktowej przewagi po drugiej przerwie technicznej rywale zdołali podgonić wynik, lecz mimo to ostatecznie zwycięstwo przypadło Polakom . Druga partia była już lepsza w naszym wykonaniu, co doprowadziło do powiększenia przewagi. Niestety trzeci set wygrali Słowacy, co wprowadziło nieco nerwową sytuację, bowiem gra kompletnie nam się nie układała. Biało-Czerwoni wzięli się jednak w garść i niepozwolili na doprowadzenie do piątego seta.