Sport   »   Aktualności   »   ME: Trójka polskich pływaków w finałach

ME: Trójka polskich pływaków w finałach

2009.12.10//  S. Kozak
Na Mistrzostwach Europy na krótkim basenie, w pierwszym dniu zawodów prawo startu w finałach wywalczyło trzech polskich reprezentantów. Katarzyna Wilk ustanowiła nowy rekord kraju na dystansie 100 metrów stylem dowolnym (53,14).

Radosław Kawęcki z czasem 1.51,16 zajął piątą pozycję na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, czym wywalczył awans do finałów.
Radosław Kawęcki Radosław Kawęcki
Paweł Korzeniowski Paweł Korzeniowski

W finałach konkurencji 400 m stylem dowolnym zobaczymy Pawła Korzeniowskiego, który w kwalifikacjach był siódmy (3.40,08). Odpadli Mateusz Sawrymowicz, Maciej Hreniak i Przemysław Stańczyk.

Łukasz Wójt wywalczył awans w rywalizacji na 200 m stylem zmiennym (1.55,07). Tu do finału nie weszło dwóch pływaków: Jakub Jasiński i Mateusz Matczak.

Póki co do półfinałów na 100 m stylem motylkowym wszedł Bartosz Wiśniewski. Polki również przebrnęły pierwsze etapy i zakwalifikowały się do półfinałów: Karolina Szczepaniak i Ewa Świeczko na dystansie 50 m stylem klasycznym, Alicja Tchórz na 100 m stylem grzbietowym oraz Katarzyna Wilk i Agata Korc na 100 m stylem dowolnym.