Sport   »   Aktualności   »   ME piłkarzy ręcznych: Polska wygrała z Niemcami

ME piłkarzy ręcznych: Polska wygrała z Niemcami

2012.01.25//  P. Rączka
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych po niezwykle emocjonującym meczu pokonała 32:31 szczypiornistów z Niemiec. Biało-Czerwoni tym razem nieprzestali pierwszej połowy i od samego początki dążyli konsekwentnie do zwycięstwa, które może dać im jeszcze awans do półfinału mistrzostw Europy w Serbii. Teraz Polacy muszą czekać na pozostałe wyniki w grupie.

Podopieczni Bogdana Wenty po dziesięciu minutach gry prowadzili 6:4, spisując się doskonale zarówno w ofensywnie jak i defensywie. Dobra gra pozwoliła z czasem zbudować czteropunktową przewagę, lecz w końcówce wszystko zostało roztrwonione i tylko dzięki trafieniu Karola Bieleckiego mogliśmy schodzić na przerwę z jednobramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie połowy Polacy zdołali podwyższyć rezultat i przewaga dwóch – trzech bramek, utrzymywała się przez większą część drugich trzydziestu minut gry. Zwycięstwo ponad trzema bramkami, pozwoliłoby nam znacznie bardziej przybliżyć się do półfinału, dlatego każdy liczył, że uda się powiększyć przewagę tuż przed końcem spotkania.

W końcówce rozegrał się jednak prawdziwy horror. Reprezentacja Niemiec zdołała podgonić wynik, a nawet wyjść na dwubramkowe prowadzenie 31:29. Do końca meczu nie zostało wiele czasu i raczej każdy już pogodził się z nieuniknioną porażką. Nasi zawodnicy jednak zdołali się podnieść i po bramkach Bartosza i Michała Jureckiego, doprowadzili do remisu. Gola na wagę cennego zwycięstwa ze skrzydła zdobył Wiśniewski.