Siatkówka

ME siatkarek: Polska przegrała z Serbią w ćwierćfinale

2011.09.29//  J. Knop
Reprezentacja Polski siatkarek przegrała z Serbią 0:3 (14:25, 20:25, 24:26) ćwierćfinałowe spotkanie mistrzostw Europy w Serbii. Tym samym Biało – Czerwone zakończyły swój udział w zawodach.

W pierwszym secie Polki zaprezentowały się słabo. Najpierw Serbki błyskawicznie wyszły na prowadzenie w wymiarze 10:5, a kolejno 14:8. Podopieczne Alojzego Świderka nie potrafiły dotrzymać kroku lepiej dysponowanym rywalkom, przez co popełniały sporo błędów. Ostatecznie Biało – Czerwone musiały uznać wyższość Serbek i przegrały tego seta 14:25.
Reprezentacja Polski siatkarek
Reprezentacja Polski siatkarek Reprezentacja Polski siatkarek

W drugiej odsłonie oglądaliśmy podobny obraz. Serbki wciąż dyktowały warunki i szybko objęły prowadzenie 15:10. Polki w dalszym ciągu zbyt często się myliły, dzięki czemu przeciwniczki wzbogacały swój dorobek punktowy. Ekipa Alojzego Świderka była cieniem dla serbskich zawodniczek i zdołała ugrać dwadzieścia punktów.

Decydujący set dobrze rozpoczął się dla Polek. Biało – Czerwone błyskawicznie objęły prowadzenie 8:4. Serbki nie złożyły jednak broni, odzyskały inicjatywę i zniwelowały stratę. Później znów do głosu doszły podopieczne Alojzego Świderka i prowadziły 20:18. W końcówce nasze zawodniczki grały jeszcze lepiej i na tablicy wyników widniał rezultat 24:22. Reprezentantki Polski nie wykorzystały jednak dwóch piłek setowych, a ich błędy zostały bezlitośnie wykorzystane przez Serbki, które zakończyły mecz na swoją korzyść.