Sport   »   Aktualności   »   ME w lekkoatletyce: Polska w czołówce tabeli medalowej! Sukces biało-czerwonych w Zurychu!

Aktualności

rss

ME w lekkoatletyce: Polska w czołówce tabeli medalowej! Sukces biało-czerwonych w Zurychu!

2014.08.18//  M. Mikołajczyk
Polska lekkoatletyczną potęgą! Nasza reprezentacja tegoroczne mistrzostwa Europy w Zurychu zakończyła na szóstym miejscu w tabeli medalowej. Biało–czerwoni na wielkim stadionie w Zurychu zdobyli w sumie aż 12 krążków, w tym dwa z tego najcenniejszego kruszcu.

W kraju Helwetów dwukrotnie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Najpierw hymn odegrano Adamowi Kszczotowi za zwycięstwo w biegu na 800 metrów, a potem Anicie Włodarczyk, która w fantastycznym stylu triumfowała w konkursie rzutu młotem. Srebra powędrowały w ręce Pawła Fajdka, tyczkarza Pawła Wojciechowskiego, Artura Kuciapskiego, Krystiana Zalewskiego oraz Yareda Shegumo – ten ostatni wywalczył dla naszego kraju historyczny medal na trasie wyczerpującego maratonu.
Adam Kszczot
Stadion lekkoatletyczny
Adam Kszczot

Na najniższym stopniu podium stanęli w Zurychu dyskobol Robert Urbanek, Joanna Jóźwik, Joanna Fiodorow, kulomiot Tomasz Majewski oraz wspaniała polska sztafeta w biegu na 4x400 metrów w składzie: Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina.

Ten okazały dorobek biało–czerwonych dał im wysokie, szóste miejsce w tabeli medalowej, m.in. przed Ukrainą, Hiszpanią i Włochami. Klasą samą dla siebie na lekkoatletycznej imprezie byli Brytyjczycy, którzy całkowicie zdominowali zawody, sięgając po 12 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych krążków. Przed naszą drużyną w tej prestiżowej klasyfikacji znalazły się jeszcze zespoły Francji, Niemiec, Rosji i Holandii.
Adam Kszczot
Anita Włodarczyk
Paweł Fajdek

Tabela medalowa ME 2014 w Zurychu:
1. Wlk. Brytania 12–5sr–6br
2. Francja 9–8–6
3. Niemcy 4–1–3
4. Rosja 3–6–13
5. Holandia 3–2–1
6. POLSKA 2–5–5
7. Ukraina 2–5–1
8. Hiszpania 2–1–3
9. Włochy 2–1–0
10. Białoruś 2–0–0
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
ME w lekkoatletyce: Polska w czołówce tabeli medalowej! Sukces biało-czerwonych w Zurychu!

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   ME w lekkoatletyce: Polska w czołówce tabeli medalowej! Sukces biało-czerwonych w Zurychu!