Sport   »   Aktualności   »   ME w piłce ręcznej: Polacy pokonują Niemców 27:25

ME w piłce ręcznej: Polacy pokonują Niemców 27:25

2010.01.19//  S. Kozak
Na rozpoczętych dzisiaj Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej Polacy wygrali pierwszy i zacięty bój z Niemcami 25:27. Drużyny grały łeb w łeb co zapewniało bardzo ciekawe widowisko.

W pierwszej połowie oba zespoły popełniły sporo błędów i nie wykorzystały wielu bramkowych sytuacji. Jednak pod koniec partii Karol Bielecki złapał wiatr w żagle i zdobywał punkty jeden za drugim. Dzięki temu na przerwę Polacy zeszli z czterema bramkami przewagi nad rywalem.
Bogdan Wenta Bogdan Wenta
Bartosz Jurecki Bartosz Jurecki

Druga połowa zaczęła się dobrze dla naszej reprezentacji. Polacy szybko powiększyli przewagę do 6 punktów i stale utrzymywali dobry wynik. W połowie drugiej partii coś w nich przygasło i Niemcy nadrobili kilka bramek. Podopieczni Wenty jednak nie dali wyrwać sobie zwycięstwa z rąk i po pełnej emocji końcówce wygrali.