ME w piłce ręcznej: Polki bez zwycięstwa w fazie zasadniczej

2014.12.17//  M. Mikołajczyk
Polskie szczypiornistki w dość kiepskim stylu zakończyły swoją przygodę z tegorocznymi mistrzostwami Europy. Biało-czerwone w swoim ostatnim meczu na tej imprezie nie dały rady pokonać Rumunek, czego można było się spodziewać. Nasze rodaczki w fazie zasadniczej nie wywalczyły nawet honorowego punktu.
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet

Podopieczne Kima Rasmussena raziły nieskutecznością w ataku, a ich „katem” stała się stojąca między słupkami Claudia Ungureanu. Alina Wojtas i spółka do przerwy przegrywały 9:11, a w drugiej połowie piłkarki ręczne z Bałkanów powiększyły swoją przewagę nad Polkami, wygrywając ostatecznie 24:19.

Przypomnijmy, że nasze reprezentantki we wcześniejszych spotkaniach musiały uznać wyższość Dunek, Norweżek, Hiszpanek i Węgierek, a swoje jedyne zwycięstwo w turnieju odniosły nad Rosjankami.