Sport   »   Aktualności   »   ME w piłce ręcznej: Polki nie dały rady Norweżkom

ME w piłce ręcznej: Polki nie dały rady Norweżkom

2014.12.15//  M. Mikołajczyk
Polki były o krok od sprawienia wielkiej sensacji podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Biało-czerwone po pierwszej połowie spotkania z Norweżkami niespodziewanie prowadziły aż 4. punktami, 15 do 11, ale ostatecznie nie dały rady utrzymać przewagi nad drużyną z kraju „Wikingów” i musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek.
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet

Podopieczne Kima Rasmussena na początku meczu imponowały przede wszystkim solidną grą w defensywie, a Aleksandra Zych popisywała się skutecznymi atakami. Przez 30 minut wszystko wyglądało więc bardzo dobrze i nic nie zapowiadało się na to, że nasze rodaczki ostatecznie będą musiały przełknąć gorycz porażki.

Polki po przerwie spisywały się na boisku już znacznie gorzej, popełniając błędy w obronie, z kolei Norweżki wyprowadzały znakomite kontrataki i ostatecznie triumfowały 26:24. Iwona Niedźwiedź i spółka zajmują w grupie ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym i na pożegnanie się z turniejem szczypiornistek zmierzą się z Rumunią.

Wynik meczu: Polska 24:26(15:11) Norwegia.