Sport   »   Aktualności   »   ME we wspinaczce sportowej: Złoto Edyty Ropek

ME we wspinaczce sportowej: Złoto Edyty Ropek

2010.09.16//  J. Knop
Edyta Ropek (Alpinus Azoty Tarnów) zdołała obronić tytuł mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas, który wywalczyła dwa lata temu w Paryżu. Zawody odbywały się w austriackim Imst.

W finałowym pojedynku Ropek ustanowiła nowy rekord kraju – 10,05 s. na dystansie 15 metrów IFSC. Poprzedni rekord wynosił 10, 27 s. Drugą lokatę zajęła Rosjanka - Ksenia Aleksiejewa z czasem 10,35 s. Trzecie miejsce przypadło kolejnej Rosjance - Natalii Titowej.
Edyta Ropek Edyta Ropek

Kolejna Polka - Klaudia Buczek (MKS Tarnovia) zajęła siódme miejsce, a Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin) była czternasta.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Rosjanin - Sergiej Abrachmanow. Za nim uplasowali się odpowiednio jego rodak – Stanisław Kokorin i Czech – Libor Hroza. Najlepszy z Polaków – Łukasz Świrk (SMG Lublin) był siódmy.