MP: Kowalczyk i Kreczmer mistrzami biegów narciarskich

2011.03.24//  J. Knop
W Szklarskiej Porębie - Jakuszycach odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. W biegu techniką dowolną na dystansie 5 kilometrów zwyciężyła Justyna Kowalczyk. Maciej Kreczmer okazał się najlepszy w rywalizacji na dwukrotnie dłuższej trasie.

Kowalczyk jak zwykle zaprezentowała świetną formę i pokonała rywalki bez większego problemu. Drugie miejsce przypadło Agnieszce Szymańczak, która dobiegła do mety ze stratą 32,6. Trzecią lokatę wywalczyła Paulina Maciaszek odnotowując stratę 40,7 s.
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

W zmaganiach mężczyzn brylował Maciej Kreczmer. Na drugim miejscu uplasował się Mariusz Michałek, który przekroczył linię mety ze stratą 11,9 s. Trzeci był Maciej Starga ze stratą 46,8 s do zwycięzcy.