MŚ 2010: Portugalia, Francja i Grecja nadal w grze

2009.11.19//  S. Kozak
W dzisiejszych meczach barażowych o wejście do rozgrywek Mistrzostw Świata 2010 ważyły się losy wielu drużyn. Cieszyć się z wygranej może Portugalia, Grecja, Algieria, Słowenia i Francja.
Ukraina - Grecja, 19.11.2009 Ukraina - Grecja
Rosja Rosja
Portugalia Portugalia

Portugalia ponownie doprowadziła do wyniku 1:0 w rywalizacji z Bośnią i Hercegowiną. Bośniacy cisnęli na bramkę rywali ale nie byli w stanie przedrzeć się przez ich obronę. Jedynego gola w meczu strzelił Raul Meireles w 55. minucie spotkania.

Algieria zmagała się z Egiptem i osiągnęła taki sam wynik jak Portugalczycy 1:0. Był to trzeci mecz tych drużyn. Po dwóch pierwszych spotkaniach mieli po tyle samo punktów, bramek i identyczne bilanse bezpośrednich spotkań. Ostatnie stracie odbyło się na neutralnym gruncie w Sudanie. Bramkę dla Algierczyków strzelił Yahia w 40. minucie rozgrywki.
Algieria Algieria
Thierry Henry Thierry Henry
Francja Francja

Ukraina zmierzyła się z Grecją w Doniecku gdzie byli faworytami spotkania. Po ostatnim bezbramkowym remisie jeden gol na koncie Greków wystarczył do awansu. Jego autorem w 32. minucie był w Dimitris Salpigidis.

Francuzi pokonali Irlandczyków oszustwem. Regulaminowy czas gry przyniósł wynik 1:1 więc konieczna była dogrywka. Bramkę dla Francji zdobył Gallas po tym jak Henry zatrzymał piłkę ręką.

Słowenia i Rosja zagrały w Mariborze. Słoweńcy pokonali rywali 1:0. Rezultat ten wystarczył do dalszego awansu.