Sport   »   Piłka nożna   »   MŚ 2010: Urugwaj 32. drużyną mundialu

MŚ 2010: Urugwaj 32. drużyną mundialu

2009.11.19//  S. Kozak
Urugwaj zremisował w meczu z Kostaryką 1:1 i ten wynik zapewnił im awans do Mistrzostw Świata 2010, które rozegrają się w RPA.
Urugwaj Radość Urugwajczyków
Ukraina - Grecja, 19.11.2009 Ukraina - Grecja
Rosja Rosja

Remis 1:1 przyniósł sukces Urugwajowi ponieważ pierwsze spotkanie w San Jose zwyciężyli 1:0.

Pierwszą bramkę strzelił w 70. minucie Urugwajczyk Sebastien Abreu. Wyrównawczy gol wpadł trzy minuty później. Jego autorem był Walter Centeno.

W meczu nie obeszło się bez incydentów. Spotkanie trzeba było przerwać na kilka minut z powodu…bójki między reporterami a rezerwowym składem Kostaryki. Piłkarzom nie podobała się praca dziennikarzy, którzy według nich stali bardzo blisko ławki rezerwowych.
Portugalia Portugalia
Francja - Irlandia Francja - Irlandia
Algieria Algieria

Urugwaj jest ostatnim zespołem jaki zakwalifikował się do Mistrzostw Świata 2010. Ich radość ze zwycięstwa była ogromna.