Sport   »   Siatkówka   »   MŚ siatkarek: Polska przegrała z Japonią

Siatkówka

MŚ siatkarek: Polska przegrała z Japonią

2010.10.29//  D. Pęgiel
W spotkaniu inaugurującym rywalizację polskich siatkarek w grupie A japońskich Mistrzostw Świata podopieczne Jerzego Matlaka przegrały z gospodyniami turnieju 2:3.

Polska kadra rozpoczęła mecz w składzie: Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Joanna Kaczor, Katarzyna Gajgał, Agnieszka Bednarek-Kasza, Milena Sadurek oraz Mariola Zenik (libero). Po japońskiej stronie siatki pojawiły się: Takeshita Yoshie, Inoue Kaori, Yamamoto Ai, Yamaguchi Mai, Kimura Saori, Ebata Yukiko oraz Sano Yuko (libero).
MŚ siatkarek: Polska przegrała z Japonią Polska...
MŚ siatkarek: Polska przegrała z Japonią ...przegrała...
MŚ siatkarek: Polska przegrała z Japonią ...z Japonią

Polki zaczęły chaotycznie, co Japonki od samego początku starały się wykorzystać – w pewnym momencie gospodynie prowadziły nawet 16:10. Jednak biało-czerwone przełamały się i doprowadziły do remisu 17:17, by po niezwykle zaciętej końcówce wygrać premierową odsłonę 28:26.

Na początku drugiego seta biało-czerwone osiągnęły kilkupunktową przewagę, którą konsekwentnie zwiększały. Na kolejną przerwę Japonki schodziły przegrywając 8:14. Ostatecznie polskie siatkarki wygrały drugą partię 25:21.

Na pierwszą przerwę techniczną trzeciej odsłony biało-czerwone schodziły z jednopunktowym prowadzeniem – 8:7, a na kolejnej wygrywały 16:15. Japonki doprowadziły do remisu, a następnie objęły prowadzenie 21:20, by całego seta wygrać 25:20.

Od samego początku czwartej części gospodynie narzuciły Polkom swój styl gry – na pierwszej pauzie technicznej prowadziły 8:6. Po okresie dominacji Japonek podopieczne Matlaka w końcu doprowadziły do remisu i wyszły na prowadzenie 15:14. Na kolejną przerwę polskie siatkarki schodziły wygrywając 19:17. Jednak to japońskie zawodniczki mogły cieszyć się ze zwycięstwa w tym secie – 25:23.

Pierwsze minuty ostatniej odsłony to wyrównana walka punkt za punkt. Na premierowej pauzie tej części spotkania biało-czerwone przegrywały 8:7. Polki doprowadzały do remisu kilkakrotnie, jednak to Japonki mogły cieszyć się ze zwycięstwa - wygrywając piątego seta 15:12, a cały mecz 3:2.

W pozostałych spotkaniach "polskiej" grupy zawodniczki z Serbii pokonał 3:0 Kostarykę, a Peruwianki w takim samym rozmiarze wygrały z Algierią.