Sport   »   Siatkówka   »   MŚ siatkarek w Japonii: Polska wygrała z Kostaryką

Siatkówka

MŚ siatkarek w Japonii: Polska wygrała z Kostaryką

2010.10.31//  D. Pęgiel
W swoim trzecim spotkaniu Mistrzostw Świata w Japonii polskie siatkarki odniosły pierwszą wygraną - w tokijskiej hali Yoyogi National Stadium pokonały Kostarykę 3:0 (25:14, 25:12, 25:15).

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu biało-czerwone przerwały fatalną passę ośmiu kolejnych porażek na mundialu, licząc także poprzednie rozgrywki.
MŚ siatkarek w Japonii: Polska wygrała z Kostaryką Polska...
MŚ siatkarek w Japonii: Polska wygrała z Kostaryką ...wygrała...
MŚ siatkarek w Japonii: Polska wygrała z Kostaryką ...z Kostaryką

Polki bez problemu wygrały dwa pierwsze sety, dopiero w trzecim dały o sobie znać błędy, które mogliśmy zobaczyć we wcześniejszych meczach z Japonią i Serbią. Reprezentacja Polski najpierw zdobyła dwanaście punktów pod rząd i prowadziła 12:2, by po chwili roztrwonić przewagę do 13:11. Na szczęście nasze siatkarki w porę się opamiętały i równie wysoko wygrały trzecią odsłonę.