MŚ w Daegu: Dayron Robles najlepszy w biegu na 110 metrów przez płotki

2011.08.29//  D. Pęgiel
Kubańczyk Dayron Robles (13,14 s) wygrał finał biegu na 110 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w koreańskim Daegu. Drugi był Amerykanin Jason Richardson (13,16 s), trzeci - Chińczyk Liu Xiang (13,27).

W finałowym biegu na 400 metrów kobiet zwyciężyła reprezentantka Botswany - Amantle Montsho (49,56 s). Na drugim miejscu sklasyfikowana została Amerykanka Allyson Felix, która straciła do triumfatorki 0,163 s, trzecia był Rosjanka Anastazja Kapaczinska (50,24 s).
Dayron Robles
Dayron Robles Dayron Robles

Mistrzynią globu na 100 m kobiet została zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych - Carmelita Jeter (10,90 s). Druga była Veronique Campbell-Brown z Jamajki (10,97 s), trzecia - Kelly-Anne Baptiste z Trynidadu i Tobago (10,98 s).

W pchnięciu kulą najlepiej zaprezentowała się Nowozelandka Valerie Adams, która rzutem na 21,24 m nie dała szans rywalkom i sięgnęła po "złoto". Pozostałe miejsca na podium zajęły odpowiednio: Białorusinka Nadieżda Ostapczuk i Amerykanka Jillian Camarena-Williams.