Sport   »   Aktualności   »   MŚ w Daegu: Znakomity początek Polaków

Aktualności

rss

MŚ w Daegu: Znakomity początek Polaków

2011.08.27//  D. Pęgiel
To był świetny poranek dla polskich sportowców startujących w lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Daegu. Reprezentanci naszego kraju w komplecie awansowali do dalszych zmagań. Największych emocji dostarczyła rywalizacja w konkursie tyczkarzy.

Trzech biało-czerwonych: Paweł Wojciechowski, Łukasz Michalski i Mateusz Didenkow miało bez problemu poradzić sobie z eliminacjami, by w poniedziałek walczyć o medale. Jednak pierwszy z wymienionych w dzisiejszych zmaganiach trzy razy strącił poprzeczkę na wysokości 5,60 m (zaliczając wcześniej 5,35 oraz 5,50 m) i wydawało się, że już odpadł z rywalizacji. Jednak inni zawodnicy także nie zdołali poradzić sobie z 5,60 m i dzięki temu Polakowi udało się awansować. Bez większych kłopotów zaprezentowali się natomiast dwaj pozostali polscy tyczkarze.
lekkoatletyka Polscy sportowcy...
lekkoatletyka ...świetnie rozpoczęli...
lekkoatletyka ...MŚ w Daegu

Wielką sensacją okazało się odpadnięcie mistrza olimpijskiego i mistrza świata Australijczyka Steve’a Hookera, który nawet nie próbował walczyć z wysokością 5,50 m. Przyczyną takiej postawy najprawdopodobniej była kontuzja.

Do finału zakwalifikowała się dyskobolka Żaneta Glanc, która w drugiej serii posłała dysk na odległość 63,44 m - minimum wynosiło 62,00 m. Polka w eliminacjach zajęła ostatecznie czwartą pozycję.

Do półfinału awansowali dwaj polscy 800-metrowcy. Adam Kszczot był trzeci w swoim biegu z czasem 1.46,16 s, zaś Marcin Lewandowski zajął drugie miejsce z wynikiem 1.46,73 s. Najlepszy rezultat na tym dystansie uzyskał Sudańczyk Abubaker Kaki - 1.44,83 s.

W porannej serii wręczono również pierwsze medale. W biegu maratońskim kobiet całe podium zajęły Kenijki. Najszybciej trasę pokonała Edna Kiplagat, która uzyskała czas 2:21.30. Dziewięć sekund za nią do mety dobiegła Priscah Jeptoo, a jedenaście sekund do zwyciężczyni straciła Sharon Cherop.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: onet.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
MŚ w Daegu: Znakomity początek Polaków

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   MŚ w Daegu: Znakomity początek Polaków