MŚ w Falun: Kowalczyk bez medalu na 30 km. Johaug deklasuje

2015.02.28//  P. Rączka
Therese Johaug zdobyła złoty medal w biegu na 30 kilometrów stylem klasycznym na mistrzostwach świata w Falun. Srebro wywalczyła Marit Bjoergen, która straciła do zwyciężczyni aż +52,3 sekundy. Brąz przypadł faworytce gospodarzy - Charlotte Kalli. Szwedka z kolei straciła +1:31,6 do Norweżki. Duże nadzieję dzisiejszego dnia wiązaliśmy z Justyną Kowalczyk, ale Polka pomimo dobrego startu, zakończyła rywalizację na 17. miejscu (+3,56,00).

Johaug została w Falun najbardziej utytułowaną biegaczką, zdobyła trzeci złoty medal. Marit Bjoergen natomiast sięgnęła po 22. medal MŚ, piąty koloru srebrnego. Rywalizacja wśród kobiet tym samym dobiegła końca, a nasza główna faworytka – Justyna Kowalczyk, zdołała wywalczyć tylko jeden medal, brązowy.