MŚ w Falun: Stoch i Żyła bez medalu. Freund mistrzem świata na K-120

2015.02.26//  P. Rączka
Severin Freund został mistrzem świata na dużej skoczni w szwedzkim Falun. Niemiec swój życiowy sukces przypieczętował rekordem skoczni – zmierzono mu odległość 135,5 metra. Srebrny medal wywalczył Gregor Schlierenzauer, natomiast brąz Rune Velta. Kamil Stoch tym samym nie zdołał obronić tytułu, a konkurs zakończył na 12. pozycji. Lepiej od niego zaprezentował się z naszych skoczków Piotr Żyła, który zajął dziewiąte miejsce. W drugiej serii oglądaliśmy także Klemensa Murańkę i Dawida Kubackiego – kolejko zajęli 20. i 29. miejsce.
Już po pierwszej serii było wiadomo, że Polacy nie będą liczyli się w walce o medale. Najbardziej rzecz jasna wszyscy byli rozczarowani postawą Stocha, który w ostatnim czasie prezentował dobrą formę, lecz na mistrzostwach świata w Falun, gdzieś ją zagubił. Szansa na medal pozostaje jeszcze w zawodach drużynowych.