MŚ w Oslo: Norweżki wygrały sztafetę. Polki na 8. miejscu

2011.03.03//  D. Pęgiel
Norweskie zawodniczki wygrały bieg sztafet 4x5 km na Mistrzostwach Świata w Oslo. Pozostałe miejsca na podium zajęły Szwedki i Finki. Polki dzięki Justynie Kowalczyk sklasyfikowane zostały na 8. pozycji.

Justyna Kowalczyk pojawiła się na trasie jako druga - po słabym biegu Eweliny Marcisz, która zakończyła na 12. miejscu ze stratą 1:04,8 s do prowadzących Włoszek. Najlepsza z Polek przybiegła na 4. pozycji zmniejszając do 40,9 s przewagę pierwszych Norweżek nad naszymi reprezentantkami.
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

Trzecia wystartowała Paulina Maciuszek, która sklasyfikowana została na 7. lokacie, tracąc 1:28,8 s do liderujących norweskich biegaczek. Ostatnia z Polek – Agnieszka Szymańczak – przybiegła na metę na 8. pozycji ze stratą 2:49,2 do bezkonkurencyjnych Norweżek.