MŚ w lotach narciarskich: Robert Kranjec mistrzem świata, Kamil Stoch 10.

2012.02.25//  P. Rączka
Robert Kranjec został nowym mistrzem świata w lotach narciarskich na mamuciej skoczni w Vikersund. Słoweniec zapewnił sobie zwycięstwo dopiero drugim skokiem, odlatując na odległość aż 244 metrów - był to najdłuższy skok w konkursie. Drugie miejsce zajął Norweg Rune Velta, mając gorszę notę o trzy punkty niż zwycięzca. Brązowy medal wywalczył Martin Koch. Austriak oddał skok krótszy o pół metra niż Kranjec, lecz nie był w stanie go ustać. Kamil Stoch zajął 10. miejsce, a w drugiej serii zmierzono mu 211,5 metra.
Pozostali Polacy spisali się bardzo słabo i żaden z nich nie zdołał nawet awansować do czołowej trzydziestki. Piotr Żyła zajął 33. miejsce - 168.0 metra. Krzysztof Miętus był 35. - 174.5 metra, a Maciej Kot został sklasyfikowany na 38. pozycji - 159.5 metra.