MŚ w piłce ręcznej: Polacy z brązowym medalem! Biało-czerwoni wygrali dogrywkę!

2015.02.01//  M. Mikołajczyk
Lepszej dramaturgii nie wyreżyserowałby z pewnością sam Alfred Hitchcock. Polacy po nieprawdopodobnym dreszczowcu w Doha zdobyli brązowy medal mistrzostw świata! Biało-czerwoni w „małym finale” pokonali Hiszpanów 29:28, a cały mecz zakończył się dopiero po dogrywce!

Nasi rodacy spróbowali wymazać z pamięci piątkowy pojedynek z Katarem i kontrowersyjne decyzje sędziów i w pełni skoncentrowani i zmotywowani ruszyli do walki o upragnione krążki. Początek spotkania był wymarzony dla podopiecznych Michaela Bieglera.
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej

Polacy najpierw prowadzili 3:0, a potem 5:1 i 7:3, ale nie zdołali zbyt długo utrzymać swojej przewagi. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego dzięki szybkim i skutecznym atakom błyskawicznie odrobiła straty i oba zespoły na przerwę schodziły z remisem 13:13.

Początek drugiej odsłony meczu był bardzo wyrównany. Polacy i Hiszpanie szli ze sobą łeb w łeb, ale okres kary dla Kamila Syprzaka świetnie wykorzystali nasi przeciwnicy, którzy wyszli na prowadzenie 19:17, a chwilę później po kolejnym trafieniu Victora Tomasa Iberyjczycy jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę.

Od stanu 18:22 biało-czerwoni ruszyli w heroiczną i jak się okazało skuteczną pogoń. Końcowe minuty upłynęły pod znakiem koncertowej gry „Orłów” Bieglera w defensywie. Nasi rodacy stan pojedynku wyrównali dosłownie w ostatnim momencie, kiedy bramkę na 24:24 rzucił Michał Szyba,wprawiając tym samym w euforię wszystkich kibiców szczypiorniaka w kraju nad Wisłą.

Polacy w dogrywce w dalszym ciągu imponowali szczelnym murem w obronie, poważnie utrudniając zadanie Hiszpanom. Między słupkami doskonałymi interwencjami popisywał się Sławomir Szmal, a w ofensywie swoje zrobił Michał Jurecki. Biało-czerwoni wylali w niedzielę na boisku siódme poty, pokazali ambicję i waleczność do ostatniej sekundy i zagrali tak, jak na medalistów mistrzostw świata przystało.

Brawo, brawo chłopcy Bieglera, dzięki wam w polskich domach zagościła wspaniała atmosfera!

Skład Polaków: Szmal - Krajewski, Bielecki, Orzechowski, Wiśniewski, Rojewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Jurkiewicz, Grabarczyk, Daszek, Syprzak, Chrapkowski, Szyba.

Wynik meczu: Polska 29:28(13:13, 11:11, dogrywka - 5:4) Hiszpania.