Sport   »   Aktualności   »   MŚ w piłce ręcznej: Polska przegrała z Węgrami

MŚ w piłce ręcznej: Polska przegrała z Węgrami

2011.01.28//  D. Pęgiel
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Węgrami 31:28, spotkanie o 7. pozycję Mistrzostw Świata w Szwecji. Stawką piątkowego pojedynku był również udział w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Początek dzisiejszego meczu to słaba gra Polaków, którzy zdobyli pierwszą bramkę dopiero w 6. minucie. Następnie biało-czerwoni zmobilizowali się i wyszli na prowadzenie 14:11. Jednak to Węgrzy schodzili na przerwę wygrywając 16:14.
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych

Druga połowa rozpoczęła się od agresywnej i skutecznej gry węgierskiej drużyny, która szybko powiększyła zaliczkę do pięciu punktów. Kolejne minuty spotkania to w wykonaniu Polaków chaotyczne próby odrobienia strat. Ostatecznie jednak Węgrzy zdołali utrzymać prowadzenie i zasłużenie wygrali 31:28.