MŚ w piłce ręcznej: Polska rozgromiła Arabię Saudyjską

2013.01.14//  P. Rączka
Reprezentacja Polski pokonała 28:14 Arabię Saudyjską w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Kolejny mecz będzie już prawdziwym sprawdzianem formy Biało-Czerwonych, bowiem ich rywalem będzie Słowenia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:6 dla naszych szczypiornistów. Przeciwnicy prezentowali się bardzo, ale to bardzo przeciętnie i nie ma co ukrywać, że wynik powinien być zdecydowanie wyższy.

Podopieczni Michaela Bieglera w drugiej połowie wyszli drugim składem, bowiem podstawowi gracze byli oszczędzani na kolejne spotkanie. Najwięcej goli dla naszego zespołu zdobyli Bartczak i Orzechowski - po pięć. W pozostałych meczach naszej grupy nie było niespodzianek. Serbia pokonała 34:28 Białoruś, a nasz jutrzejszy rywal ograł 34:27 Koreę Południową.

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Michał Bartczak (5), Robert Orzechowski (5), Michał Kubisztal (4), Karol Bielecki (3), Bartłomiej Jaszka (3), Przemysław Krajewski (2), Kamil Syprzak (2), Krzysztof Lijewski (1), Adam Wiśniewski (1), Bartosz Jurecki (1), Michał Jurecki (1), Mariusz Jurkiewicz, Marek Szpera, Michał Chodara.
Arabia Saudyjska: Manaf Alsaeed, Mohammad Alsalem - Hussain Alhannabi (3), Ahmad Alabdulali (2), Mohammed Alabas (2), Mahdi Alsalem (2), Mohammed Alzaer (2), Hisham Alobaidi (1), Hussain Almohsin, Mustafa Alhabib, Sultan Alobaidi, Turki Alenbaawi, Ahmed Alharbi, Abdullah Alhammad, Seraj Alzayer, Yousof Altaweel.