Sport   »   Aktualności   »   MŚ w piłce ręcznej: Polska wygrała z Koreą Płd.

MŚ w piłce ręcznej: Polska wygrała z Koreą Płd.

2013.01.19//  P. Rączka
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała 33:25 Koreę Południową w ostatnim meczu fazy grupowej. Biało-Czerwoni byli faworytem tego spotkania, ale oprócz wygranej ważny był dla niech wynik. Plan zakładał zwycięstwo ilością goli - dziesięć i więcej, aby mieć większe szansę, na lepsze miejsce w grupie po ważnym meczu Serbii ze Słowenią, gdzie "dla nas" powinni wygrać ci pierwsi.

Podopieczni Michaela Bieglera długo męczyli się z najsłabszą drużyną w naszej grupie. Niemal przez dwadzieścia minut wynik utrzymywał się w granicach remisu, a dopiero ostatnie dziesięć minut w pierwszej połowie pokazało naszą wyższość. Ostatecznie po trzydziestu minutach gry prowadziliśmy 18:11. Duża zasługa w tym Wicharego, który znakomicie bronił oraz Bartosza Jureckiego, który równie znakomicie prezentował na kole.

Druga odsłona to nic innego jak czynienie starań ku temu, aby zrealizować wspomniany cel przed meczem. Niestety gra Polakom nie kleiła się na tyle, aby odnieść wysokie zwycięstwo. Pozostaje mieć nadzieje, że w 1/8 mistrzostw świata nasi szczypiorniści nie będą mieli przestojów w grze.