2011.07.27//  D. Pęgiel
Paweł Korzeniowski zakończył na szóstym miejscu finałowy wyścig na 200 m stylem motylkowym mężczyzn podczas XIV Mistrzostw Świata w pływaniu, które odbywają się w Szanghaju. Z kolei pozostali reprezentanci Polski, którzy startowali dzisiaj, nie zdołali awansować do finału.

Korzeniowski nie odegrał znaczącej roli w finale. Od początku turnieju podkreślał jednak, że jego głównym celem są Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Ostatecznie z wynikiem 1.55,39 s zajął szóste miejsce. Wygrał Amerykanin Michael Phelps (1.53,34 s), który zdobył swój pierwszy złoty medal na tych zawodach.
Paweł Korzeniowski
Paweł Korzeniowski Paweł Korzeniowski

Konrad Czerniak w swoim półfinale na 100 m stylem dowolnym radził sobie dobrze. Przez cały wyścig mieścił się w czołówce, jednak na finiszu minimalnie lepsi byli rywale. Polak zameldował się na mecie z wynikiem 48,48 s i w zestawieniu najlepszych rezultatów z obu półfinałów był dziewiąty. Najlepszy na tym etapie rywalizacji był Francuz William Meynard (48,25 s).
Otylia Jędrzejczak
Otylia Jędrzejczak Otylia Jędrzejczak

Otylia Jędrzejczak nie awansowała do finału 200 m st. motylkowym. 27-letnia Polka nie wypadła najlepiej w półfinale i z czasem 2.09,27 s zajęła ostatnie miejsce. Ponadto nie wywalczyła minimum na IO w Londynie, które będzie miała szanse uzyskać jeszcze podczas przyszłorocznych Mistrzostw Polski. W gronie półfinalistek najlepiej popłynęła Brytyjka Jemma Lowe - 2.06,30 s.

Marcin Cieślak nie przebił się do finałowego wyścigu na 200 m stylem zmiennym. 19-letni Polak w swoim półfinale z wynikiem 2.01,65 s zajął ostatnie miejsce. Wygrał Amerykanin Ryan Lochte (1.56,74).