Sport   »   Aktualności   »   MŚ w pływaniu: Radosław Kawęcki złotym medalistą

MŚ w pływaniu: Radosław Kawęcki złotym medalistą

2012.12.16//  P. Rączka
Radosław Kawęcki zdobył złoty medal na 200 metrów stylem grzbietowym, w pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie. Polak okazał się szybszy o 0,02 sekundy od najgroźniejszego rywala - Ryana Lochte, który uzyskał czas 1:48,50. Amerykanin wywalczył już w Stambule pięć krążków, a ten był jego szóstym. Brązowy medal zdobył Ryan Murphy. W dniu dzisiejszym nasz kraj wzbogacił się również o brązowy medal Aleksandry Urbańczyk, jaki wywalczyła na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.