Sport   »   Aktualności   »   MŚ w pływaniu: Ryan Lochte z rekordem świata

MŚ w pływaniu: Ryan Lochte z rekordem świata

2011.07.28//  D. Pęgiel
Ryan Lochte przepłynął 200 metrów stylem zmiennym w czasie 1.54,00, ustanawiając pierwszy od stycznia 2010 roku, kiedy zabroniono stosowania poliuretanowych strojów, rekord świata. 26-letni Amerykanin o zaledwie 0,16 s pokonał rodaka, Michaela Phelpsa.

Rozczarowania nie krył drugi z reprezentantów Stanów Zjednoczonych, który twierdził, że w Szanghaju zdobędzie siedem złotych medali. Tymczasem po czterech zawodach zawodnik Boba Bowmana tylko raz stał na najwyższym stopniu podium. Brązowy medal w tej konkurencji przypadł Węgrowi Laszlo Csehowi, który do zwycięzcy stracił aż 3,69.
Ryan Lochte
Ryan Lochte Ryan Lochte
Ryan Lochte

Emocjonująco przebiegłą także rywalizacja na 100 m kraulem. Wygrał fenomenalny James Magnussen. 20-letni Australijczyk pokonał Kanadyjczyka Brenta Haydena i Francuza i Francuza Williama Meynarda.

W zmaganiach pań do samego końca trwała batalia o złoty krążek w biegu na 200 metrów stylem motylkowym. Ku uciesze Chińczyków zwyciężyła reprezentantka gospodarzy - Jiao Liuyang, która o 0,04 s wyprzedziła Brytyjkę Ellen Gandy. Brązowy medal przypadł kolejnej zawodniczce Państwa Środka - Liu Zige.