Sport   »   Siatkówka   »   MŚ w siatkówce: Kamerun napędził Polakom stracha

Siatkówka

MŚ w siatkówce: Kamerun napędził Polakom stracha

2014.09.07//  M. Mikołajczyk
To miał być niezwykle szybki, jednostronny mecz, bez historii, zakończony zdecydowanym zwycięstwem Polski. Tym czasem skazywany na pożarcie Kamerun niespodziewanie na początku spotkania postawił naszej drużynie twardy opór. Biało–czerwoni zostali całkowicie zaskoczeni przez skutecznych w ataku i w obronie rywali z Jeanem Patricem Ndaki Mbouletem na czele.
Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn

Ekipa z „Czarnego Lądu” w partii otwarcia prowadziła już 20:14, ale gospodarze w ekspresowym tempie z nawiązką odrobili straty dzięki serii serwisów Marcina Możdżonka i na tablicy wyników zrobiło się 23:22 dla podopiecznych Stephene’a Antigi. Kameruńczycy nie zamierzali się poddawać i jeszcze raz poderwali się do walki, sensacyjnie wygrywając 27 do 25.

Bardzo wyrównana była także następna odsłona spotkania. Siatkarze z Afryki nie zamierzali spoczywać na laurach, idąc łeb w łeb z reprezentantami Polski. Ostatecznie stan pojedynku po ogromnych męczarniach zdołali wyrównać biało–czerwoni za sprawą dobrej gry w decydujących momentach Dawida Konarskiego.

Po krótkiej przerwie Kameruńczycy wyraźnie spuścili z tonu i na parkiecie w końcu zaczęli dyktować warunki Michał Winiarski i spółka, którzy rozbili swoich przeciwników do 16. Gdy wydawało się, że w czwartym secie emocji już nie będzie, drużyna z Afryki jeszcze raz doszła do głosu, choć przegrywała już 12:7. Ten rezultat już po kilku minutach zmienił się na 13:13, ale w końcówce dzięki udanym akcjom Andrzeja Wrony Polacy zwyciężyli 25:22, a w całym meczu 3:1 i nadal z kompletem punktów prowadzą w swojej grupie przed niedzielnym spotkaniem z Argentyną.

Warto odnotować sukces polskich juniorów, którzy sięgnęli w sobotę po srebrny medal mistrzostw Europy, co pozwala w jasnych barwach widzieć przyszłość siatkówki w kraju nad Wisłą.

Wynik z MŚ: Polska 3:1(25:27, 25:23, 25:16, 25:22) Kamerun.