Siatkówka

MŚ w siatkówce: Polacy po trzecim meczu nadal bez straty seta!

2014.09.04//  M. Mikołajczyk
Reprezentacja Polski nie zwalnia tempa i zgodnie z przewidywaniami w cuglach wygrała swój kolejny mecz na mistrzostwach świata. Nasi rodacy we wrocławskiej Hali Stulecia nie dali Wenezuelczykom najmniejszych szans, rozbijając ich do 20, 13 i 14.

Białoczerwoni byli pod każdym elementem gry wyraźnie lepsi od swoich rywali, imponując przede wszystkim świetną zagrywką, czego dowodem jest m.in. 7 asów serwisowych.
Polscy kibice
Polscy siatkarze

Podopieczni Stephene’a Antigi bezlitośnie punktowali zespół z Ameryki Południowej także skutecznymi blokami i po trzech spotkaniach mogą pochwalić się kompletem punktów wcześniej Mariusz Wlazły i spółka wygrali 3:0 z Australijczykami i na otwarcie imprezy z Serbami. Następne spotkanie Polacy rozegrają 6 września z najsłabszą drużyną w grupie, Kamerunem.

W czwartek doszło również do ciekawie zapowiadającego się pojedynku w „grupie śmierci”. W Krakowie po cenne zwycięstwo sięgnęli Francuzi. „Trójkolorowi” szybko pozbierali się po bolesnej porażce w tie–breaku z Włochami, z którymi prowadzili już 2:0 w setach i pokonali 3:1 rewelacyjnych Irańczyków.