MŚ w szermierce: Sylwia Gruchała wystąpi w 1/8 finału

2010.11.07//  J. Knop
Sylwia Gruchała pokonała Annę Rybicką w wymiarze 11 – 5. Tym samym polska florecistka wystąpi w 1/8 finału szermierczych mistrzostw świata, które odbywają się w Paryżu.

Gruchała w pierwszej rundzie turnieju zwyciężyła z Ruth Yi Lin Ng w stosunku 12 – 8. W drugiej rundzie zawodów wyeliminowała rodaczkę – Annę Rybicką. Ta zaś, w pierwszej rundzie zdołała pokonać Ukrainkę - Ołenę Chizmatulinę 15 – 14.
Sylwia Gruchała Sylwia Gruchała

Do drugiej rundy awansowała również inna polska zawodniczka – Katarzyna Kryczało, która wygrała z Chinką - Yun Shi 13 – 6. W kolejnej potyczce Kryczało stawi czoła Włoszce - Valentinie Vezzali.

W pierwszej rundzie z turniejem pożegnała się natomiast Karolina Chlewińska. Polka nie sprostała Amerykance - Nzinghii Prescod, której uległa w stosunku 3 – 15.