Manchester City rozgromił Blackburn w Pucharze Anglii

2014.01.16//  P. Rączka
Tydzień temu piłkarze Manchesteru City niespodziewanie zremisowali 1:1 na Ewood Park z Blackburn Rovers. Jako, że mecz nie był rozstrzygnięty drużyny musiały rozegrać drugie 90 minut. W rewanżu The Citizens potwierdzili, że remis był wypadkiem przy pracy i tym razem pokonali przeciwnika aż 5:0. Mimo wszystko pierwsze minuty nie były łatwe dla podopiecznych Manuela Pellegriniego, a pierwszego gola udało się strzelić dopiero tuż przed przerwą – piłkę w siatce umieścił Alvaro Negredo.
Po zmianie stron były zawodnik Sevilli po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W 67. minucie było już 3:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Edin Dzeko. Niedługo potem wejście smoka zaliczył Sergio Aguero, a wynik ustalił Dzeko. W tym sezonie Manchester wygrał przed własną publicznością wszystkie mecze i strzelił... 99 goli.