Sport   »   Piłka nożna   »   Manchester United zdobył Tarczę Wspólnoty

Manchester United zdobył Tarczę Wspólnoty

2011.08.08//  P. Rączka
Z dalekiej podróży wrócili wczoraj podopieczni Alexa Fergusona, w pierwszym spotkaniu o stawkę w nowym sezonie. Po pierwszej połowie po dwóch błędach nowego bramkarza "Czerwonych Diabłów" - Davida de Gea, a bramkach Lescotta i Dżeko, trzecia drużyna poprzedniego sezonu Premiership prowadziła 0:2. Mistrzowie Anglii jednak nie odpuścili tego meczu, do końca dzielnie walcząc o zwycięstwo. Piłkarze Manchesteru United znani są z tego, iż potrafią odmieniać losy spotkań w drugich połowach, co kilkukrotnie udowodnili w poprzednim sezonie.
Bramka kontaktowa padła już siedem minut po wznowieniu drugiej połowy, a z jej zdobycia mógł cieszyć się Chris Smalling. Autorami kolejnych goli był Portugalczyk Nani, który w nadchodzącym sezonie ma stać się tak wiodącą postacią w zespole, jak niegdyś Cristiano Ronaldo. Bramka wyrównująca to popis trzech piłkarzy - Ronney, Cleverley i Nani, rozklepali obronę Manciniego, wyprowadzając swojego piłkarza do sytuacji sam na sam. W 90. minucie, fatalny błąd popełnił Kompany, któremu piłkę niemalże na środku boiska odebrał Portugalczyk i pobiegł w stronę bramki, mijając Harta i pakując piłkę do pustej bramki.