Sport   »   Koszykówka   »   Marcin Gortat znakomicie w meczu z Houston Rockets

Marcin Gortat znakomicie w meczu z Houston Rockets

2009.10.10//  H. Oktan
Trener Orlando Magic przed meczem sparingowym z Houston Rockets zapowiadał, że sprawdzi różne warianty ustawień na parkiecie. Skorzystał na tym Marcin Gortat, który wyszedł w pierwszej piątce.
W pierwszej połowie meczu Polak doskonale zaprezentował się w defensywie. Zbierając piłki i blokując rywali. Niestety, partnerzy z drużyny nie dostrzegali go w ataku. Tutaj dużo więcej zdziałał pozyskany przez sezonem Brandon Brass, który jest rywalem Marcina o minuty na parkiecie.

Marcin Gortat Marcin Gortat - 14 punktów, 14 zbiórek i 6 bloków
W drugiej połowie meczy, kilka dobrych podań dostał Gortat od JJ Redicka, po których pewnie pakował piłkę do koszta. Marcin często stawał na linii rzutów wolnych i się nie mylił. W efekcie zakończył mecz z doskonałym dorobkiem 14 punktów, 14 zbiórek i aż 6 bloków. Był najlepszym zawodnikiem w szeregach Orlando Magic co dostrzegł również trener Van Gundy w pomeczowym komentarzu.

Mecz zakończył się zwycięstwem Magic 113:104. W spotkaniu nie zagrał Dwight Howard a po stronie Rockets zabrakło dwóch największych gwiazd - Yao Minga i Tracy'ego McGrady'ego (kontuzjowani).