2014.07.20//  M. Mikołajczyk
W sobotę rozegrano wiele meczów towarzyskich. Do niezwykle ciekawego pojedynku doszło pomiędzy Chelsea Londyn, a AFC Wimbledon. Piłkarze „The Blues” stanęli na wysokości zadania, ale zwycięstwo nie przyszło im tak łatwo, jak można było się tego spodziewać.

Faworyci z Premier League do przerwy przegrywali 2:0, ale w drugiej połowie dzięki bramkom Johna Terry’ego oraz egipskiego pomocnika Mohameda Salaha zdołali całkowicie odmienić losy spotkania, wygrywając 3:2.
W innych sobotnich sparingach FC Porto okazało się lepsze od belgijskiego Genk, niemiecki Nurnberg dość pewnie pokonał Walencję, a skromne zwycięstwa odniosły drużyny Liverpoolu, Arsenalu, Zenita i FC Barcelony − ci ostatni po trafieniu Joana Romana uporali się z Recreativo Huelvą.