Milan rozgromił Napoli w meczu na szczycie Serie A

2011.03.01//  D. Pęgiel
AC Milan zwyciężył SSC Napoli 3:0 (0:0) w hicie 27. kolejki Serie A. Pierwsza połowa spotkania na San Siro rozczarowała. Oba zespoły starały się zbytnio nie odsłaniać i nie kwapiły się do zdecydowanych ataków.
Po zmianie stronie mediolańczycy ruszyli na bramkę Napoli. Pierwszy gol padł w 49. minucie z rzutu karnego po strzale Zlatana Ibrahimovicia. Drugie trafienie dla Milanu zanotował w 77. minucie Kevin-Prince Boateng, który wykorzystał świetne podanie Alexandre Pato.
Alexandre Pato
Alexandre Pato Alexandre Pato

Sam Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców dwie minuty później, kiedy to przy asyście dwóch obrońców fenomenalnym uderzeniem pokonał Morgana De Sanctisa. Dzięki wczorajszej wygranej rossoneri powiększyli przewagę nad drugim w tabeli Interem do pięciu punktów, a nad trzecim Napoli – do sześciu.