Sport   »   Aktualności   »   Mistrzostwa Świata w Berlinie - Majewski i Polacy w finałach

Aktualności

rss

Mistrzostwa Świata w Berlinie - Majewski i Polacy w finałach

2009.08.15//  Ł. Łuniewski
Tomasz Majewski awansował do finału konkursu pchnięcia kulą podczas rozgrywanych w Berlinie lekkoatletycznych mistrzostwach świata.

Zawodnikowi AZS AWF Warszawa udało się jako jedynemu przekroczyć granicę 21 metrów i bezproblemowo awansować do wieczornego finału.

Awans do konkursu finałowego rzutu młotem uzyskał także Szymon Ziółkowski. Polak wynikiem 77,89 m o 39 centymetrów przekroczył minimum kwalifikacyjne.
W finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami wystąpi Katarzyna Kowalska. Polka zdobywając czwarta lokatę w swoim biegu eliminacyjnym wywalczyła bezpośredni awans do poniedziałkowej walki o medale.

Dariusz Kuć wynikiem 10,46 awansował do ćwierćfinału biegu na 100 metrów, w którym zapowiada się niesamowity pojedynek Tysona Gaya i Usaina Bolta.

Do finałowej rywalizacji trójskoku nie zdołała awansować Małgorzata Trybańska. Rezultat 14,06 m pozwolił zająć tylko szesnaste miejsce.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mistrzostwa Świata w Berlinie - Majewski i Polacy w finałach

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Mistrzostwa Świata w Berlinie - Majewski i Polacy w finałach