Sport   »   Piłka nożna   »   Mundial 2010: Chile wygrywa z Hondurasem

Mundial 2010: Chile wygrywa z Hondurasem

2010.06.16//  J. Knop
Zwycięstwem reprezentacji Chile 1-0, nad Hondurasem zakończył się pierwszy mecz grupy H Mundialu w RPA . Warto wspomnieć, iż Honduras dopiero po raz drugi występuje na MŚ.
Od mocnego uderzenia, już w 3. minucie zaczął Honduras, kiedy z rzutu wolnego uderzył Fernandez. Piłka jednak poszybowała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bravo. W 9.minucie to Chiliczycy zaatakowali. Potężny strzał oddał Vidal, jednak goalkeeper Hondurasu dobrze wykonał swoje zadanie.
Carlos Pavon Chile ogrywa Honduras
Marcelo Bielsa Drużyna Bielsy zagrała dobre spotkanie...
Beausejour Vez Agenda Rayo ...i zasłużenie wygrała

Z każdą kolejną minutą meczu, ekipa Chile zdobywała przewagę. Udokumentowali to w 34. minucie spotkania. Po świetnej akcji całej drużyny do siatki trafił Beajour. Tempo spotkania wciąż było, dość wysokie, co wpłynęło na dość efektowną pierwszą połowę spotkania. Do szatni zawodnicy Chile schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.
Oscar Bonieck Garcia Kibice w Nelspruit podziwiali spotkanie toczone w dobrym tempie
Reprezentacja Chile Mecz z mnóstwem akcji podbramkowych
Wilson Palacios Wpadła tylko jedna ale za to pięknej urody bramka

Druga połowa ponownie ubiegła pod znakiem przewagi reprezentacji Chile. W 52. minucie groźny strzał na bramkę rywala oddał Isla. Osiem minut później znów uderzał Ponce, lecz i tym razem szczęście nie dopisało graczom z Chile. Kolejno, niezwykle aktywny był Sanchez ale podobnie jak koledzy, nie dał rady pokonać, dobrze dysponowanego dzisiaj Valladaresa. W 82. minucie świetnie uderzył z wolnego Medel ale piłka wciąż nie znajdywała się w siatce. Na minutę przed końcem prowadzenie Chile chciał powiększyć Gonzalez ale piłka uniosła się nad poprzeczką. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Zasłużone zwycięstwo Chile na stadionie w Nelspruit.