Mundial 2014: Wielkie zwycięstwo Meksyku! "El Tri" w 1/8 finału!

2014.06.24//  M. Mikołajczyk
Reprezentacja Meksyku w imponującym stylu awansowała do 1/8 finału. Zespół z Ameryki Środkowej po znakomitej grze pokonał na stadionie w Recife Chorwację 3:1, zapewniając sobie drugie miejsce w rozgrywkach grupy A.

Drużyna z Ameryki Środkowej kilkukrotnie przeprowadziła zabójcze kontrataki, ale dopiero w 72. minucie rozwiązał się worek z bramkami. Prowadzenie podopiecznym Miguela Herrery dał Rafael Marquez, który „główką” po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bezradnego Stipe’a Pletikosę. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Andres Guardado i wtedy stało się jasne, że kolejna ekipa z Europy zostanie wkrótce odesłana do domu.
Javier Hernandez
Reprezentacja Meksyku w piłce nożnej

Meksykanie nie zamierzali zwalniać tempa. Na murawie Giovaniego dos Santosa godnie zastąpił Javier Hernandez. Popularny „Chicharito” podwyższył wynik na 3 do 0, a tuż przed końcem spotkania honorowe trafienie przypisano Ivanowi Perisicowi.
Oribe Peralta i spółka mimo zwycięstwa ponownie mogą czuć się pokrzywdzeni. W 64. minucie ekipie „El Tri” należał się rzut karny po uderzeniu piłki ręką przez Darjo Srnę, ale sędzia nie podyktował „11”.

Wynik meczu: Chorwacja 1:3(0:0) Meksyk.

Źródło: inf. własna