Mundial 2014: Zobacz wszystkie gole 1/4 finału - wideo

2014.07.08//  M. Mikołajczyk
Już wkrótce poznamy nowych mistrzów globu w piłce nożnej. W walce o Puchar Świata pozostały już tylko cztery drużyny, a każda z nich awans do półfinału wywalczyła po ogromnych męczarniach. Przypominamy wszystkie mecze 1/4 finału mundialu w Brazylii.

Argentyna 1:0 Belgia

„Albicelestes” stanęli na wysokości zadania, choć strzelili Belgom tylko jedną bramkę. Argentyńczycy prowadzenie w spotkaniu z „Czerwonymi Diabłami” objęli błyskawicznie, bo już w 8. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Gonzalo Higuain. W pierwszej połowie pojedynku urazu doznał Angel di Maria, który w najważniejszej fazie turnieju nie pomoże już kadrze Alejandro Sabelli. Zespół z Europy fazę grupową ukończył z kompletem zwycięstw, a w 1/8 finału po niezłej grze pokonał Amerykanów, ale w walce o najlepszą „czwórkę” wyraźnie uszło z niego powietrze. Zarówno Eden Hazard, jak i jego koledzy nie byli w stanie przeprowadzić żadnego skutecznego ataku.

Holandia 0:0 Kostaryka (karne: 4:3)
Holenderscy kibice przeżyli kolejny thriller z happy endem z udziałem ich piłkarskiej reprezentacji. Najpierw „Pomarańczowi” rzutem na taśmę pokonali 2:1 Meksyk, a w ćwierćfinale po rzutach karnych wyeliminowali Kostarykę. Bohaterem „Oranje” został Tim Krul, który na konkurs „jedenastek” zmienił między słupkami Jaspera Cilessena. Jak się potem okazało, Louis van Gaal miał nosa, bo golkiper Newcastle United obronił uderzenia Bryana Ruiza oraz Michaela Urmana i po niezwykle wyrównanej walce w dalszej fazie turnieju zameldował się zespół z Europy. Arjen Robben i spółka z pewnością mają chrapkę na złoto.

Brazylia 2:1 Kolumbia
Brazylijczycy mogą cieszyć się z awansu do półfinału, ale po spotkaniu z Kolumbią mieli prawo uronić nie jedną łzę. Gospodarze wygrali wprawdzie 2 do 1, ale po faulu Camilo Zunigi poważnej kontuzji doznał ich największy gwiazdor. Uraz Neymara jest na tyle poważny, że nie będzie mógł on pomóc swojej drużynie w dwóch najważniejszych dla niej meczach mistrzostw świata. Ozdobą pojedynku był wspaniały gol z rzutu wolnego Davida Luiza.

Niemcy 1:0 Francja

Reprezentacja Niemiec tradycyjnie już znalazła się w gronie czterech najlepszych piłkarskich drużyn świata. Nasi zachodni sąsiedzi po bardzo wyrównanym i ciężkim meczu pokonali 1:0 Francję. Gola na wagę zwycięstwa podopieczni Joachima Loewa zdobyli już w 12. minucie, kiedy Mats Hummels po wrzutce w pole karne „główką” skierował futbolówkę do siatki. Niemcy we wtorek w Belo Horizonte zmierzą się z Brazylią i z pewnością mają ogromne szanse na rewanż za przegrany finał mundialu z 2002 roku.
Półfinał Brazylii z Niemcami rozpocznie się we wtorek o godzinie 22:00. O tej samej porze dzień później grać będą drużyny Argentyny i Holandii.