Sport   »   Koszykówka   »   NBA All Stars Games: Zachód pokonał Wschód

NBA All Stars Games: Zachód pokonał Wschód

2012.02.27//  P. Rączka
W meczu All-Stars Game 2012, drużyna Zachodu pokonała 152:149 reprezentację Wschodu. Najlepszym zawodnikiem spotkania został uznany Kevin Durant z Oklahoma City Thunder, który zdobył 36 punktów. Najlepsi gracze ligi NBA zadbali o to, aby wszyscy fani koszykówki mogli oglądać wspaniałe akcje, a przy tym poważną grę. Po pierwszej kwarcie Wschód przegrywał 11 punktami, a z dobrej strony pokazał Kobe Bryant oraz Kevin Durant i Blake Griffin.
W następnej odsłonie obie drużyny pozorowały tylko grę obronną, dzięki czemu mogliśmy oglądać wiele wspaniałych akcji. Popis swoich umiejętności prezentowali głównie Russell Westbrook z Oklahoma City Thunder i Deron Williams z New Jersey Nets. Trzecia część gry okazała się historyczna. Swój 20 punkt w tym meczu zdobył Kobe Bryant, a oznaczało to, iż wyprzedził on w klasyfikacji najlepszych strzelców All Star Game samego Michaela Jordana.

Gracze z Zachodu wychodzili na ostatnią kwartę mając przewagę 12 "oczek". Po chwili wynik na tablicy pokazywał 136:116, jednak na sto sekund przed końcem meczu było już... 148:147. Na parkiecie szalał LeBron James, który mógł zapewnić jeszcze dość sensacyjne zwycięstwo dla Wschodu, lecz w końcówce wzięły górę nerwy.