Koszykówka

NBA: Atlanta Hawks przegrywa u siebie z Orlando Magic

2009.11.27//  S. Kozak
Atlanta Hawks w tym sezonie wygrywała wszystkie mecze na własnym boisku. Tę dobrą passę udało się przerwać drużynie Orlando Magic, która pokonała Hawks 93:76.
Pierwsza połowa spotkania układała się dobrze dla gospodarzy. Skuteczne ataki wyprowadziły ich na prowadzenie, więc na przerwę schodzili spokojniejsi niż ich goście.
NBA 26.11.2009
NBA 26.11.2009 NBA 26.11.2009

Orlando Magic jednak złość na kilkupunktową stratę wyładowali w drugiej połowie meczu. Wykorzystali niecelność rzutów koszykarzy z Atlanty. Zaległości nadrobili z nadwyżką, której nie wypuścili do końca spotkania zakończonego wynikiem 93:76.
Przeczytaj także: San Antonio Spurs przerywa złą passę » Orlando Magic zmobilizowali się w drugiej części meczu głównie za sprawą trzeciego rozgrywającego drużyny – Anthony’ego Johnsona. 17 punktów, dawka energii i dobra współpraca z kolegami nadały grze Magic dynamizmu i doprowadziły do zwycięstwa.

Marcin Gortat tym razem na parkiecie pojawił się na 7 minut drugiej kwarty. Nie zaprezentował się dobrze co komplikuje jego dalszą karierę w zespole. Już niedługo trener Stan Van Gundy będzie musiał zdecydować czy zachować w swoim składzie zawodnika wartego 34 miliony dolarów, gdy coraz częściej zajmuje on głównie ławkę rezerwowych.

Drugi wczorajszy mecz pomiędzy Chicago Bulls i Utah Jazz wygrali koszykarze z Utah 105:86.