Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Cavaliers lepsi od Celtics w pierwszym meczu

NBA: Cavaliers lepsi od Celtics w pierwszym meczu

2010.05.02//  Rafał Bednarz
Za nami inauguracyjny pojedynek drugiej rundy playoffs. Starcie nie byle jakie bo naprzeciw siebie stanęli Cleveland Cavaliers i Boston Celtics, czyli drużyny z realnymi aspiracjami mistrzowskimi.

Początek spotkania należał dla Boston Celtics. Świetnie grał Rajon Rondo na którego penetracje, drużyna Cavaliers nie mogła znaleźć odpowiedzi. Młody rozgrywający Celtics w całym meczu zdobył 27 punktów i miał 12 asyst.
NBA: Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics - mecz 1 playoffs 2 runda LeBron James i Paul Pierce
NBA: Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics - mecz 1 playoffs 2 runda Kevin Garnett (18 pkt i 10 zbiórek)
NBA: Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics - mecz 1 playoffs 2 runda Mo Williams i Paul Pierce

Wolno rozkręcał się lider Cavaliers – LeBron James, który najpewniej trochę przeszkadzał obolały łokiec. W efekcie po dwóch kwartach Boston Celtics prowadzili 11 puntkami.
Po przerwie do roboty wziął się LeBron James oraz Mo Willams. Zespół Cavaliers bardzo szybko zaczął odrabiać stratę i jeszcze przed końcem trzeciej kwarty zespół z Cleveland wyszedł na minimalne prowadzenie 79:78.
NBA: Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics - mecz 1 playoffs 2 runda Antawn Jamison
NBA: Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics - mecz 1 playoffs 2 runda Gra była bardzo fizyczna
NBA: Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics - mecz 1 playoffs 2 runda Rasheed Wallace - rozczarowanie sezonu

W czwartej kwarcie przypomniał o sobie Shaquille O’Neal, który zdobył 6 punktów w końcówce czwartej kwarty. Warto podkreślić bardzo dobrą obronę Cavaliers w końcówce meczu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Calvaliers 101:93.

Po stronie Boston Celtics dość słabo zagrali liderzy. Najlepszym zawodnikiem był Rojon Rondo. To właśnie dzięki jego punktom, Celtics prowadzili po dwóch kwartach. Niestety, brak należytego wsparcia ze strony Pierca i Allena walnie przyczynił się do porażki zespołu.
NBA: Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics - mecz 1 playoffs 2 runda Ray Allen
NBA: Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics - mecz 1 playoffs 2 runda Rajon Rondo (27 pkt, 6 zbiórek, 12 asyst)
NBA: Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics - mecz 1 playoffs 2 runda LeBron James (35 pkt, 7 zbiórek 7, asyst, 3 steals, 2 bloki)

Po drugiej stronie szalał LeBron James, który w całym meczu zdobył 35 puntków, miał 7 zbiórek, 7 asyst, 3 przechwyty i 2 bloki. Dzielnie wspierał go rozgrywający Mo Williams, który w pewnym momencie seryjnie zdobywał punktu i ostatecznie zapisał sobie w statystykach 20 punktów, 6 asyst i 5 zbiórek.

Kolejny mecz pomiędzy drużynami odbędzie się w poniedziałek – ponownie na parkiecie w Cleveland. Może on być kluczowy dla losów całej serii.