Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Celtics w finale ligi. Słaby występ Magic

NBA: Celtics w finale ligi. Słaby występ Magic

2010.05.29//  S. Kozak
Finał Konferencji Wschodniej NBA zakończony. Zwycięsko wyszli z niego zawodnicy Boston Celtics, którzy w szóstym spotkaniu serii do czterech zwycięstw, pokonali Orlando Magic 96:84.
Magic finał Konferencji zaczęli od trzech porażek, po czym wygrali dwa spotkania. Wczoraj jednak szala zwycięstwa przeważyła się na stronę koszykarzy z Bostonu. Stan van Gundy przyznał po meczu, że obok wygranych Magic wyglądali jak słabeusze.
NBA - Orlando Magic vs. Boston Celtics - Mecz 6 - Play-off - 28.05.2010 Orlando Magic vs. Boston Celtics

Celtics nie dało szans gościom z Los Angeles. Remisowy wynik pojawił się tylko w połowie pierwszej kwarty. Później zawodnicy Doca Riversa dominowali na parkiecie i zgarniali kolejne punkty. W trzeciej odsłonie spotkania mieli nawet 24 punkty przewagi.

W Celtics wyróżnił się Paul Pierce, który zdobył 31 punktów i miał 11 zbiórek. Wśród ich rywali dobrze spisał się tylko Dwight Howard – wywalczył 28 punktów i 12 zbiórek. Marcin Gortat na parkiecie spędził 10 minut, co wystarczyło tylko na zdobycie jednego punktu i dwóch zbiórek.