Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Denver lepsze od Phoenix, Gortat nie grał

NBA: Denver lepsze od Phoenix, Gortat nie grał

2011.12.23//  P. Rączka
Koszykarze Denver Nuggets pokonali 110:85 Phoenix Suns w ostatnim meczu sparingowym, przed zbliżającym się sezonem National Basketball Association. W spotkaniu tym nie wystąpił Marcin Gortat, który dwa dni temu, w pierwszym meczu obu drużyn złamał kciuk. Zespół z Kolorado wystawiając dwóch wysokich graczy w pierwszej piątce - Kosta Koufosa i Timofieja Mozgowa, miał lekką przewagę, lecz z upływem czasu mecz stawał się coraz bardziej wyrównany.
Po dwóch kwartach Nuggets, dzięki skutecznej grze w końcówce prowadzili 52:50. W trzeciej odsłonie Phoenix mieli spore problemy, aby trafić do kosza. Na 20 rzutów spudłowali aż 13 razy. Wychodząc na ostatnią kwartę Słońca traciły do rywala osiem punktów.

W ostatniej odsłonie w obu zespołach na parkiecie pojawili się gracze rezerwowi. Lepsi okazali się ci z Denver, którzy wygrali kwartę 31:14 i ostatecznie ich zespół wygrał różnicą 25 punktów.

Najwięcej punktów w tym dniu zdobył Danilo Gallinari - 23. Skuteczność kolegów Marcina Gortata wyniosła zaledwie 36.7 procent. W drugi dzień świąt gracze Phoenix zagrają pierwsze spotkanie w sezonie, a ich rywalami będzie New Orleans Hornets.