NBA: Gortat poprowadził Phoenix do zwycięstwa nad Milwaukee

2012.01.09//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns pokonali 109:93 Milwaukee Bucks i odnieśli tym samym drugie zwycięstwo z rzędu, a czwarte w sezonie. Najlepszym zawodnikiem w ekipie Słońc był Marcin Gortat, który zdobył w tym meczu 18 punktów, miał 7 zbiórek, 3 asysty, 3 bloki i 2 przechwyty. Gospodarze od samego początku prezentowali się znacznie lepiej, a duży wpływ na to mógł mieć fakt, że byli oni po prostu bardziej wypoczęci. Dla Bucks był to w ostatnim tygodniu piąty mecz wyjazdowy.
Dobre spotkanie rozregrał także Steve Nash, który choć mało rzucał, to jednak bardzo dobrze podawał do swoich kolegów. Do przerwy Phoenix prowadzili 57:47, jednak kolejna kwarta dała już odpowiedź na to kto wygra to spotkanie. W US Airways Center drużyna Alvina Gentry prowadziła różnicą 25 punktów i już nic nie mogło odebrać im zwycięstwa, w ostatnich dwunastu minutach meczu.