Koszykówka

NBA: Gortat zadebiutował. Porażka Washington Wizards

2013.10.31//  P. Rączka
Marcin Gortat zadebiutował w barwach Washington Wizards, ale nie będzie dobrze wspominał swojego pierwszego meczu w nowym klubie, bowiem jego drużyna przegrała 102:113 z Detroit Pistons. Polak zdobył dziewięć punktów i miał tyle samo zbiórek. Były gracz Phoenix Suns rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a trener wpuścił go na parkiet w dziesiątej minucie. Pierwsze akcje w jego wykonaniu nie były dobre – najpierw został zablokowany, zaraz miał stratę, następnie zaliczył faul w ataku oraz kolejnej straty, po czym znów usiadł na ławce.
W całym meczu Gortat zagrał 17 minut. Gospodarze ponad dziesięciopunktową przewagę zbudowali w drugiej kwarcie i do końca kontrolowali przebieg gry. W ekipie Czarodziejów najlepszy był Trevor Ariza - 28 pkt i 10 zb. Kolejne spotkanie Polak rozegra w stolicy przeciwko Philadelphi 76ers.