NBA: Gortat zawiódł. Wizards rozczarowali z Warriors

2015.03.24//  P. Rączka
Koszykarze Washington Wizards przegrali na wyjeździe 76:107 z Golden State Warriors. Spotkanie do pewnego momentu można było uznać za wyrównane, ale gry ''Czarodzieje'' w trzeciej kwarcie przez 11 minut nie zdołali ani razu zdobyć punktu, rywale momentalnie odskoczyli. 15 niecelnych rzutów musiało przełożyć się na wynik i tak było. Straty nie udało się już odrobić w ostatniej odsłonie. Zespół Polaka zanotował trzecią porażkę z rzędu, ale nadal zajmuje 5. miejsce na Wschodzie z bilansem 40-31.
Marcin Gortat spędził na parkiecie 24 minuty, a tym czasie trafił tylko dwa rzuty na siedem oddanych. Niespełna 29 proc. skuteczność jest jego najgorszą od prawie dwóch miesięcy. Łodzianin miał też siedem zbiórek, dwa przechwyty, asystę oraz blok.