NBA: Los Angeles Lakers pokonali New Orleans Hornets

2012.12.06//  P. Rączka
Los Angeles Lakers wygrali 103:87 z New Orleans Hornets i po kilku słabszych meczach pokazali się w końcu z lepszej strony. Zwycięstwo ekipy z Miasta Aniołów spadło i tak na drugi plan, bowiem w trakcie spotkania doszło do histoycznego wydarzenia. Kobe Bryant przekroczył grancie 30 tysięcy punktów zdobytych w lidze NBA i jest jednym z pięciu zawodników w historii, który tego dokonał. Pozostali to Wilt Chamberlain, Kareem Abdul-Jabbar, Michael Jordan i Karl Malone.
Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane, a na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 48:47 dla Hornets. Jeziorowcy wypracowali sobie dopiero przewagę w dalszej części spotkania.