NBA: Los Angeles Lakers wyeliminowali Denver Nuggets

2012.05.13//  P. Rączka
Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali 96:87 Denver Nuggets w decydującym meczu o to, która drużyna zagra w kolejnej rundzie fazy play-off ligi NBA. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Pau Gasol, który zdobył 23 punkty, miał 17 zbiórek, 6 asyst i 4 bloki. W składzie drużyny z Miasta Aniołów mogliśmy zobaczyć 32-letniego World Peace`a, który pauzował ostatnie tygodnie za uderzenie rywala łokciem - zdobył 15 punktów.
Spotkanie było bardzo wyrównane. Lekką przewagę mieli Lakersi, jednak na 11 minut przed końcem zaczęli przegrywać. O losach zwycięstwa przesądziła ostatnia kwarta, którą Kobe Bryant i spółka wygrali 27:19. - Jestem bardzo zdenerwowany. Mam 61 lat i nie przypominam sobie kiedy ostatni raz tak bardzo denerwowałem się przed meczem - mówił jeszcze przed meczem trener George Karl, który liczył na to, że jego zawodnicy będą dziewiątym zespołem w historii, któremu uda się ze staniu 1-3 awansować do II rundy.